Блог учителя зарубіжної літератури Козової Таміли Олександрівни
«Будь-хто і будь-де у світі може знайти щось близьке і зрозуміле для себе у творчості Шекспіра»
Нік Фулкер
Лондон – Велика Британія, а з нею і цілий світ поціновувачів геніального літературного спадку Вільяма Шекспіра святкують роковини його народження і смерті.
Насамперед святкування річниці народження і смерті Вільяма Шекспіра у Сполученому Королівстві розпочалися у містечку, в якому він народився, а саме у Стратфорді-на-Ейвоні. Туристи та справжні літературні прочани з цілого світу з’їхалися до Стратфорда, аби зануритися у цілий розмай шекспіріани.
І хоча життя Шекспіра і його твори брали початок саме у цьому невеличкому містечку центральної Англії, його спадщина розповсюдилась широким світом у безлічі театральних вистав та перекладів.
Цього року виповнюється 400 років із дня смерті легендарного англійського барда, чия дата народження – 23 квітня – стала і датою його смерті. Вшанування цієї дати відбувається у буквально кожному населеному пункті Англії, чи це аматорська театральна трупа, шкільний гурток, а чи ж клуб шанувальників Шекспіра.
«Шекспір – це величезна ікона у царині культури. І він, цілком можливо, є найбільшою іконою британської культури. І саме це турне, приурочене до двох річниць Шекспіра, демонструє, що його творчість є цілковито універсальною і може бути зрозумілою для людей, які говорять різними мовами, і не обов’язково англійською. Ідеї Шекспіра, його бачення світу, зрозумілі повсюди, отож, ми сподіваємось, що люди у цілому світі зрозуміють саме те, що хотів сказати Шекспір у цій п’єсі», – зазначив британський дослідник Шекспіра Майкл Стін.
Отже, святкування шекспірівської дати чітко вказує, що спадщина великого англійця є співзвучною не лише для англомовної аудиторії, а творчість Вільяма Шекспіра є справжнім надбанням цілого людства, і вже більш ніж 400 років не втрачає своєї універсальної цінності.