top of page

Життя - це не тільки школа..

Творча особистість… Творчий учитель … Чи можна розділити ці поняття? Гадаю, ні. Особисто для мене творчість – це і джерело натхнення, і підхід до викладання світової літератури, і ставлення до дітей, і, врешті-решт, спосіб життя.

Саме тому участь у роботі школи творчого словесника, що працює при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського (керівник – учитель-майстер О.О.Гузь), є для мене не лише одним зі шляхів безперервної освіти, підвищення кваліфікації, а справжнім дарунком долі. Інтелектуальне й творче середовище, яке там панує, - це те, про що мріє кожен небайдужий учитель.

Школа творчого словесника працює над реалізацією проблеми «Навчальний діалог та полілог у культурологічному аспекті вивчення літератури». Це допомогло мені визначитися з темою власних пошуків – «Герменевтичне питання – основа уроку-діалогу, засіб формування компетентного читача». Спілкування з колегами-однодумцями є тим життєдайним джерелом натхнення, яке спонукає до творчого професійного вдосконалення, і через постійне незадоволення собою дає поштовх до розвитку, до руху вперед.

Як результат – у 2005 році я стала керівником районного методичного об’єднання вчителів російської мови та світової літератури, у 2009 році у часописі «Зарубіжна література» надруковано урок за трагедією Софокла «Цар Едіп» (до речі, ідеєю створення конспекту уроку стало обговорення цього твору на засіданні школи творчого словесника); 2011 році взяла участь у конкурсі професійної майстерності «Учитель року» в номінації «Світова література».

На сьогодні я твердо переконана в тому, що істина не подібна до квітів, які легко зриваються у дорозі. Вона – далека мета важкого шляху. Не достатньо просто розплющити очі, щоб стати мудрим і знаючим. Не зупинятися на досягнутому, допомогти дитині знайти свою дорогу до Книги і стати творчою особистістю – мета моєї праці. І як добре, що поруч зі мою друзі-однодумці рідного закладу та Кіровоградської школи творчого словесника!  

Презентація до уроку за повістю Ніла Геймана "Кораліна"

February 12, 2019

Тема: “Справжня сміливість проявляється тільки тоді, коли ти наляканий і все-таки продовжуєш діяти” 

Авторська творча майтерня Гузь О.О.

December 20, 2018

Підготовка за програмою авторської творчої майстерні Гузь О.О.  для вчителів зарубіжної літератури з проблеми "Моделювання  сучасного освітнього середовища у процесі вивчення зарубіжної літератури"

Сертифікат МЗ №02136577-4224/18 від 21.12.2018 

Кількість годин: 2 години

Авторська творча майтерня Гузь О.О.

May 01, 2018

«Моделювання електронного освітнього середовища на уроках зарубіжної літератури»

Сертифікат МЗ №02136577-1125/18 від 02.05.2018

Кількість годин: 2 години

Інтерактивні завдання за трагедією В. Шекспіра "Гамлет"

April 28, 2018

Авторська творча майтерня Гузь О.О.

November 20, 2017

Тема: "Створення сучасного освітнього середовища у процесі вивчення зарубіжної літератури" 

Сертифікат МЗ №02136577-0647/17 від 21.11.2017 

Кількість годин: 6 годин

Подорож для вчителя як неформальна освіта

May 11, 2017

11 травня 2017 року  лабораторією гуманітарно-естетичних дисциплін (завідувач  –  Ревнивцева О.В.)  проведено   засідання авторської  творчої  майстерні  О.О.Гузь для вчителів  зарубіжної літератури з проблеми «Створення сучасного освітнього середовища у процесі  вивчення зарубіжної літератури». За ініціативою Митрофаненка Ю.С., старшого викладача  кафедри ТІМСО КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидата історичних наук, та Малика А.І., радника  Голови Верховної Ради України, учителі скористалися нагодою відвідати Верховну Раду України.  Для учасників була проведена інформаційно та емоційно насичена екскурсія, яка була організована на високому рівні. Учителі побували на балконі Сесійної  зали,  відвідали кулуари та зали, довідалися про організацію роботи головного законотворчого органу України. Дуже детальна розповідь була про картину «Державотворення» художника Олексія Кулакова, ми побачили величезний прапор, який був внесений до сесійної зали 24 серпня 1991 року.

Віртуальна читальна зала

October 25, 2016

За підсумками он-лайн семінару  18.11.2016

Аналіз відповідей гри "Літературний розумник" (завдання до розділу "Мудрість байки")

April 05, 2016

Практичне заняття з використанням ІКТ: за допомогою Google Форми створюємо літературні вікторини

March 19, 2016

№7-8, 2015

August 12, 2015

7-й клас на відмінно!
Гузь О. О. 
Календарно-тематичне планування уроків зарубіжної літератури для 7 класу
Тіхоненко С. О., Козова Т. О. 
Орієнтовне поурочне планування уроків для 7 класу. Уроки 1-13

№ 5, 2015

June 20, 2015

Позакласне читання
Козова Т. О. Урок №2
Філософський зміст японської народної казки «Жабка з Кіото і жабка з Осаки».
Козова Т. О. Урок №3
Проблема добра у японській народній казці «Вдячна журавка»

Уроки позакласного читання у 5 класі: інноваційний вимір

February 02, 2015

Видання містить розробки уроків позакласного читання зі світової літератури в 5 класі 

За основу системи завдань і запитань для аналітико-інтерпретаційного дослідження текстів узято методику навчального діалогу, вивчену та апробовану слухачами авторської творчої майстерні при КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» (керівник Гузь О.О.). 

Засідання Школи творчого словесника (керівники Ревнивцева О.В. та Гузь О.О. )

April 16, 2013

17 квітня 2013 року відбулося засідання Школи творчого словесника (керівники Ревнивцева О.В. та Гузь О.О. ). До слухачів школи завітали члени творчої групи вчителів світової літератури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (керівник Пономаренко А.В., методист МОІППО). Метою заняття було продемонструвати випереджувальну методичну підготовку вчителів до роботи у 5 класі за новими державними програмами зі світової літератури (2012). Кіровоградські колеги показали засідання школи за темою «Світова поезія на уроках літератури у 5 класі». 
Власні моделі уроків представили:
Козова Т.О., вчитель-методист навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3» м. Долинської. (Генріх Гейне)
Смирнова Н.Б., вчитель комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №1 – дитячий юнацький центр «Перлинка» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». (Й.В. фон Гете) 
Шевченко Н.О., вчитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Кіровоградської міської ради. (Джон Кітс) 
Тіхоненко С.О., вчитель-методист Гімназії № 9 Кіровоградської міської ради. Урок за повістю Е. Портер «Поліанна» провела Гузь О.О., вчитель-методист навчально-виховного комплексу «Спеціалізований загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів № 26 – дошкільний навчальний заклад – дитячо-юнацький центр «Зорецвіт» Кіровоградської міської ради», керівник школи творчого словесника. (Марина Цвєтаєва)

Please reload

bottom of page