top of page

Книги, які «оживають»: інтерактивні додатки, які роблять книгу справжнім дивом!

June 04, 2018

Книга чи онлайн-гра? Сучасні діти та підлітки, обираючи між книгами та онлайн-іграми, все частіше надають перевагу останнім. Чому? Часто ігри є більш захопливим процесом!

Як об'єднати переваги обох та домогтися того, щоб навчання відбувалось невимушено, перетворившись на захопливу гру з використанням мобільних технологій? На допомогу прийде інтерактивна книга – поєднання ключових плюсів класичної книги із сучасними здобутками в ІТ сфері, в якій текстовий формат доповнюється 3D моделями, аудіо, відео матеріалами та тематичними анімаціями.

Ми дібрали декілька цікавих на наш погляд інтерактивних книг українською мовою, які доцільно використовувати на уроках чи в позаурочний час.

Пам’ятати не можна забути: шість книжок до 9 травня

May 05, 2018

Плакати, сміятись, аналізувати, осмислювати, сумувати, забувати чи таки пам’ятати – що саме робити, говорити та думати 8 та 9 травня вирішувати вам і тільки вам. Однак, якщо визначитися з настроями та модальностями важко, можете звернутися по допомогу до літератури, з якою уявлення про одну з найжахливіших подій минулого століття, про Другу світову війну, стануть куди об’ємнішими, а рефлексія – глибшою. 

Міжнародний день дитячої книги: Маленьке стає великим у книжці!

May 01, 2018

Щороку 2 квітня, у день народження  Г. Х. Андерсена, у всьому світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Його почали святкувати за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) ще 1967 року. Зазвичай у багатьох країнах цього дня проводять різноманітні конкурси, виставки та фестивалі присвячені найкращим дитячим книгам. Крім того, щороку одна з країн-учасниц IBBY вирішує, якою буде провідна тема Дня і запрошує свого письменника чи письменницю для написання звернення до дітей світу, а також ілюстратора, котрий створює відповідний плакат.
Цього разу спонсоркою свята стала латвійська секція Міжнародної ради з дитячої книги, а обраною темою — ідея того, що «маленьке стає великим у книжці». Автором плакату став латвійський художник-ілюстратор Райніс Петерсон, а саме послання до дітей усього світу написала письменниця Інес Зандер.

Твори поза правилами: конкурс для школярів

April 19, 2018

Без якого вміння в школі просто не обійтися? Звісно, без вміння писати твори! Довгі, короткі, твори-роздуми, твори-описи… Найчастіше від учнів чекають, що у творі будуть висловлені «правильні» думки та спостереження – тобто такі, як у підручнику. Але команда Мистецького Арсеналу та «Від враження до розуміння» переконана, що «правильних» і «неправильних» думок не існує – все залежить лише від того, як їх викласти. І аби довести це, організатори запускають конкурс для учнів 7-11 класів «Антитвір». Жодних очікувань та обмежень – лише власні думки та погляди.

За умовами конкурсу до 25 травня потрібно написати невелике есе та надіслати його на адресу education@artarsenal.gov.ua. У листі обов’язково повинні бути зазначені ім’я, прізвище та вік автора.

20 найкращих авторів «Антитворів» отримають запрошення на VIІI Міжнародний фестиваль Книжковий арсенал та подарунок – сертифікат на відвідування Музею популярної науки і техніки «Експериментаніум». А трійка переможців отримає дивовижні призи. Нагородження відбудеться 3 червня о 12:00 в лабораторії Розумний дім у просторі Арсеналу Ідей

Деталі конкурсу за посиланням.

Премія Андерсена 2018: переможці

March 26, 2018

Сьогодні, 26 березня, на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї оголосили лауреатів «дитячого Нобеля» — премії імені Г. К. Андерсена 2018, яку присуджують щодва роки: одну — ілюстраторові/ці та другу — авторові/ці за весь їхній доробок і внесок у світову дитячу літературу. Раніше лауреатами медалі Андерсена були Моріс Сендак, Роберт Інґпен, Квентін БлейкВольф ЕльбрухАстрід ЛіндґренСельма Лаґерлеф, Джанні Родарі, Туве ЯнссонКрістіна НестлінґерРотраут Сюзанна Бернер та інші.

Цього разу премію у галузі ілюстрації здобув російський ілюстратор і автор дитячих книжок Ігор Олєйніков. Свого часу Ігор Олєйніков працював на кіностудії «Союзмультфільм» і брав участь у створенні таких фільмів як «Таємниця третьої планети», «Жив-був пес», «Подорож мурахи», «Казка про царя Салтана», «Халіф-лелека» тощо. 

Шість пригодницьких історій для читання та обміркування

March 03, 2018

Пригодницькі новинки, які потрапили до цієї добірки, не лише цікаві для прочитання, а й важливі для роздумів. Це три книжки про пригоди тварин (а отже, вони не без екологічної тематики та питання захисту прав тварин), дві книжки про вампірів та джинів (які за замовчуванням є Іншими, причому іншими, яких бояться та дискримінують), а також детектив, у якому не обійшлося без питання утисків дівчат.

«Марійчині пригоди»: про звичайне життя без співчуття

January 31, 2018

Усі діти (і дорослі, мабуть, теж) дуже люблять слухати історії про себе. «Мам, а розкажи, як я називав голубів, коли був маленьким? А річку? А камінь? А як ви з татом мене розуміли?» — питають діти років 5-6, відчуваючи себе вже зовсім дорослими. І ми, батьки, вкотре розказуємо їм історії з «недавнього дитинства», якісь зовсім звичні і буденні, але такі важливі для наших дітей. Мабуть, так і з’являються у дитячій літературі книжки не про казкових героїв, не про тварин, які розмовляють людською мовою, а про звичайних дітей, які живуть у звичайних містах і селах, і з якими відбуваються звичайні, цілком реальні події. Взагалі, «звичайні» — це слово, яке могли вигадати тільки дорослі. Бо у дітей немає нічого звичайного — щодня нові відкриття, нові емоції, нові події.

Хоумскулінг 2.0: переваги та недоліки дистанційної освіти

January 22, 2018

Часи домашніх вчителів та гувернерів остаточно канули в забуття, потроху відходить у минуле і традиційна школа. Невдоволені батьки та діти шукають способи навчання вдома, однак не всі можуть самостійно керувати хоумскулінгом. Тож на допомогу їм приходять Інтернет та дистанційна освіта. Це означає, що техніка переходить зі статусу «Ніяких телефонів на уроках» до основного пристрою для навчання.
Поки в Україні є усього дві школи, зосереджені тільки на дистанційному навчанні: Центр дистанційної освіти Джерело та Центр освіти Оптіма. Обом лише декілька років, але вони намагаються не відставати від європейських колег, аби залучити якнайбільше нових учнів та учениць.

Нобелівська премія-2017: комітет оголосив лауреата з літератури

October 04, 2017

Нобелівську премія-2017 з літератури отримав Казуо Ісігуро – британський письменник японського походження. У четвер, 5 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата.

Ісігуро отримав премію як письменник, "який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом".


http://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121?utm_source=seocopy

Помер відомий кропивницький письменник Віктор Погрібний

October 02, 2017

У неділю, 1 жовтня, нa 83-му році життя помер відомий публіцист, прозaїк, бaгaторічний керівник облaсної літерaтурної студії "Степ" Віктор Погрібний. 
 

Віктор Погрібний був відомим в Кропивницькому поетом, прозaїком, публіцистом, сaтириком, громaдським діячем. Зaслужений журнaліст Укрaїни. Нaгороджений орденaми "Знaк Пошaни", "Зa зaслуги" II ступеня, медaллю "Зa трудову відзнaку". Член Нaціонaльної спілки журнaлістів Укрaїни, Нaціонaльної спілки письменників Укрaїни (1996).

З 1969 року керувaв облaсним літерaтурним об'єднaнням "Степ". Неоднорaзово обирaвся депутaтом облaсної рaди. Aвтор численних публіцистичних стaтей, нaрисів, художньо-документaльних оповідей, пaмфлетів тa фейлетонів, понaд 50 теле- тa рaдіопередaч з проблем екології, збереження рідної мови, духовності.

1 / 1

Please reload

bottom of page