top of page
Поиск
Фото автораТаміла Козова

МАСЛЯНА 2016: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО МЛИНЦІ ТА СВЯТО?


Масляна плаваюче свято і безпосередньо залежить від Великого посту і Великодня. Незважаючи на це, Масляна колись вважалася язичницьким святом, яким відзначали проводи суворої зими і прихід весни. Свято відзначають впродовж тижня, в 2016 році він починається 7 березня і закінчується напередодні 14 березня – дня початку Великого посту. Крім цього, кожен день Масляної, з понеділка по неділю, проходить за своїм сценарієм:

7 березня – початок Масляної.

8 березня – друга фаза свята, вуличні гуляння – загравання.

9 березня – тещі запрошують на млинці своїх зятів з дружинами – ласуни.

10 березня – зазвичай свято Масляна проходить більш рано, тому на четвертий день відведені санні катання.

11 березня – тепер уже зяті кличуть тещу на млинці – тещині вечірки.

12 березня – заловкіни посиденьки.

13 березня – завершальний день Масляної – прощений день.

Ну і звичайно ж не можна більш детально не згадати про головний атрибут Масляної – млинці. Правильно приготовлений млинець схожий на сонце і символізує наближення весни і теплих днів.

Кілька цікавих фактів про млинці:

  • Млинці готують з житнього, пшеничного і гречаного борошна. На стіл їх подають з різними смачними начинками, наприклад ікрою або грибами.

  • Раніше часто пекли млинці зі змішаної борошна, для цього брали гречане і пшеничне борошно. Пропорції: 1 стакан гречаної і 2,5 пшеничного. Співвідношення борошна і рідини – 3 до 3-х. 3 склянки борошна (на кожну склянку по 10-15 грам дріжджів) + 3 склянки (вода + молоко). Після того як тісто підійде, можна додати в нього 25 грам вершкового масла (з розрахунку на 3 склянки борошна), також смак поліпшать вершки, пару збитих білків і гаряче молоко.

  • Рідину в тісто потрібно вливати не поспішаючи, ретельно перемішуючи, при цьому не всипати борошно в рідину, а саме навпаки. Борошно обов’язково потрібно просіяти, щоб наситити його киснем, а також розпушити, це додасть тісту пишності.

  • Млинцева кулінарія – це фактично кухня всіх народів, так як свою родзинку в неї внесло безліч країн. Наприклад, англійці додавали в тісто содове борошно і ель, мексиканці готують прісні коржі (тортільяс) і загортають в них м’ясо з гострим соусом, а ось французи з німцями першими стали згортати млинці і класти в них смачну начинку.

  • Перед тим як приступити до випікання млинців, потрібно підготувати свою сковороду. Наливаємо на неї трохи олії, кидаємо невелику жменю дрібної солі, гарненько прогріваємо, після чого потрібно дати їй охолонути і лише потім ретельно витерти сковороду. Пізніше знову натираємо її сіллю і витираємо чистою ганчіркою. Вся суть в тому, що сковорідки для приготування млинців не можна мити.

2 просмотра0 комментариев
bottom of page